En | Ar
سه شنبه,۳ اسفند ۱۳۹۵ Tue 21 Feb 2017
امام خمینی (ره): همه نیروها, همه قدرت ها در هرجا که هستند محتاج به توجه خاص حضرت رضا (ع) هستند ان الإمام الرضا (ع): الإمام وله معاهدة عشاق الرقبة أن الحج کاملة     امام رضا(ع): هر امامی بر گردن دوستداران و پیروانش پیمانی است که انجام کامل آن زیارت اوست امام رضا (ع) : یاری کردن ناتوان ، بهتر از صدقه دادن است مقام معظم رهبری مدظله العالی: هر اقدامی که به منظور آسایش زوار و مهمانان آستان قدس رضوی انجام گیرد بجا و موجب ثواب و اجر الهی برای اقدام کننده است.
  تخریب خانه پارسی سبزوار قربانی طرح های تجاری سازی

  سبزوار- ایرنا- عضو شورای اسلامی سبزوار گفت: 'خانه پارسی' که یکی از بناهای تاریخی شهر سبزوار محسوب می شود و دارای ارزش ملی و هویت تاریخی است، بدون مجوز از شهرداری توسط مالکان آن در حال تخریب است.


  نقش شبکه ریلی در رونق صنعت گردشگری چین

  پکن - ایرنا - چین در تلاش است تا با استفاده از شبکه ریلی پرسرعت و ارایه خدمات گسترده حمل و نقلی در این بخش، صنعت گردشگری خود را تا آنجا توسعه دهد که معادل ۱۰ درصد از ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور (جی دی پی) را به خود اختصاص دهد.


  هم پیوندی گردشگری با بازی های بومی - محلی

  تهران - ایرنا - سازماندهی بازی های بومی- محلی می تواند به چشم اندازی برای آینده گردشگری کشور تبدیل شود که سالانه هزاران نفر را برای دیدن جشنواره های این بازی ها روانه ایران کند.


  معاون میراث فرهنگی: ایران جزء 3 کشور برتر تولیدکننده صنایع دستی است

  سمنان- ایرنا- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران در زمینه تولید صنایع دستی در ردیف سه کشور برتر دنیا قرار دارد.


  احمدی پور: روادید فرودگاهی ویژه نوروز 96 برای گردشگران خارجی صادر می شود

  سمنان - ایرنا- رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: روادید فرودگاهی ویژه نوروز 96 با هدف رونق گردشگری برای گردشگران خارجی، به جز شهروندان 10 کشور، در ایران صادر می شود.


  ایران یک میلیون و 200 هزار اثر معماری واجد شرایط ثبت ملی دارد

  کرج - ایرنا- مدیرکل ثبت آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی کشور گفت: یک میلیون و 200 هزار اثر تاریخی ، معماری در ایران وجود دارد که واجد شرایط ثبت در آثار ملی است.


  نوروز متفاوت با خدمات متفاوت محقق می شود

  تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نوروز متفاوت با ارائه خدمات متفاوت و رعایت حقوق شهروندی محقق می‌شود.


  خانه تاریخی سپهبد امیر احمدی تخریب نمی شود

  تهران - ایرنا - معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: طی مکاتبات اداری با کمیته امداد و شهرداری منطقه 11 از تخریب و یا مزایده خانه تاریخی سپهبد امیر احمدی جلوگیری شد.


  نخستین مسابقه ایران شناسی در بلاروس برگزار شد

  مسکو - ایرنا - نخستین مسابقه ایران شناسی در بلاروس با شرکت گروهی از دانشجویان علاقه مند دانشگاههای این کشور روز دوشنبه در شهر مینسک برگزار شد.


  کویر مرنجاب چشم انتظار نگاه ویژه

  کاشان - ایرنا -« مرنجاب » ، نگین بی بدیل دشت های کویری ایران با طبیعتی بی نظیر، پر رمز و راز و یکی از زیباترین نقاط گردشگری جهان نیازمند ساماندهی و مدیریت واحد است.


  آیین نامه جدید راهنمایان از سال آینده اجرایی می شود

  تهران-ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آیین نامه جدید راهنمایان گردشگری از سال آینده به مرحله اجرا درمی آید.


  بزرگترین بنای تاریخی طابران توس در انتظار بودجه عمرانی

  مشهد- ایرنا- مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس در خراسان رضوی گفت: بنای مشهور به هارونیه، به عنوان بزرگترین بنای تاریخی طابران توس، هم اینک در انتظار تخصیص بودجه عمرانی برای مرمت است.


  دستکند روستای رباط آغاج خمین رمزگشایی شد

  خمین - ایرنا - رئیس گروه حفظ و احیای بنا و محوطه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: دستکند روستای رباط آغاج از توابع شهرستان خمین پس از یک ماه کاوش و مطالعات علمی، رمزگشایی شد.


  نشریه سنگاپوری:ایران مرواریدی درخشان است

  کوالالامپور- ایرنا - ماهنامه گردشگری 'زد.بی.بی.زد' (ZBBZ) سنگاپور که به دو زبان انگلیسی و چینی منتشر می شود در ویژه نامه ای با معرفی ایران، کشورمان را به مرواریدی درخشان تشبیه کرد.


  کشف 1022سکه تاریخی درکهگیلویه‌وبویراحمد

  یاسوج - ایرنا- رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه گفت: یک هزار و 22 سکه تاریخی از منزل شخصی در روستای دره زرد فارتق بخش دیشموک از توابع این شهرستان در استان کهگیلویه وبویر احمد کشف شد.


  تاکید وزیر ارشاد بر گسترش روابط فرهنگی ایران و ویتنام

  تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه ایران و ویتنام دارای روابط فرهنگی خوبی با یکدیگر هستند و باید این روابط نسبت به گذشته گسترش یافته و تقویت شود، گفت: ویتنام از نظر فرهنگی کشوری غنی است و مردم ایران ذهنیت مثبتی از آن دارند.


  مجموعه سعدآباد و باغ موزه قصر به عنوان مقاصد گردشگری شبانه پایتخت مطرح است

  تهران-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: گردشگری شبانه پایتخت در مجموعه سعدآباد و باغ موزه قصر ایجاد می شود.


  جشن بهار روسی شبه نوروز پارسی

  مسکو - ایرنا - ماسلنیتسا جشن مذهبی و مردمی در گستره جمهوری های اسلاونژاد شوروی سابق به ویژه روسیه و بلاروس برگزار می شود که مانند نوروز پارسی نماد وداع با زمستان و استقبال از بهار با انگیزه های مشابه است.


  29 میلیارد تومان برای اسکان نوروزی فرهنگیان در نظر گرفته شد

  تهران -ایرنا - مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: امسال 29 میلیارد تومان برای اسکان نوروزی فرهنگیان در نظر گرفته شده که 6 برابر سال گذشته است.


  خاطرات و خطرات خانه شهر کرمان

  کرمان - ایرنا - کارشناسان معماری و شهرسازی استان کرمان، تخریب تمام یا قسمتی از بنای خانه شهر کرمان را به دلیل فرسودگی و ساخت طرحی جامع تر لازم می دانند، اما مخالفان، معماری زیبا، خاطرات ماندنی و مردمی بودن این بنا را دلیل مخالفت با تخریب خانه شهر کرمان بیان می کنند.