En | Ar
سه شنبه,۳ اسفند ۱۳۹۵ Tue 21 Feb 2017
امام خمینی (ره): همه نیروها, همه قدرت ها در هرجا که هستند محتاج به توجه خاص حضرت رضا (ع) هستند ان الإمام الرضا (ع): الإمام وله معاهدة عشاق الرقبة أن الحج کاملة     امام رضا(ع): هر امامی بر گردن دوستداران و پیروانش پیمانی است که انجام کامل آن زیارت اوست امام رضا (ع) : یاری کردن ناتوان ، بهتر از صدقه دادن است مقام معظم رهبری مدظله العالی: هر اقدامی که به منظور آسایش زوار و مهمانان آستان قدس رضوی انجام گیرد بجا و موجب ثواب و اجر الهی برای اقدام کننده است.

آشنایی با طرح زیارتی از مبدا به مبدا ویژه زیارت امام رضا علیه السلام

مقدمه و ضرورت انجام طرح :
مشهد مقدس، شهری است فراملی که به واسطه برخورداری از مزیت ها و قابلیت های ممتاز ذیل، نیازمند طرح ها و برنامه های در فراخور خود می باشد: وجود مضجع مطهر امام رضا(ع) در مرکز استان یعنی مشهد مقدس، که دلیل و انگیزه بالغ بر 95 درصد گردشگران ورودی به استان به شمار می رود. ورود سالانه بالغ بر 25 میلیون نفر زائر و گردشگر به استان و مشهد مقدس با هدف قالب زیارت که چنانچه ملاحظه می گردد، حدود یک سوم جمعیت کشور در سال وارد این استان می شوند و این موضوع نیازمند مدیریت ویژه و متفاوتی است که الحمدالله با مشارکت و همدلی مدیران استان و مدیریت عالی استاندار محترم در حال انجام است. استقرار دومین شهر پرجمعیت کشور(مشهد) در این استان به عنوان قطب گردشگری زیارتی کشور و جهان اسلام، در شمال و شرق کشور وجود بالغ بر 50 درصد واحدهای اقامتی کشور در مرکز استان خراسان رضوی یعنی مشهد مقدس (همچون: هتل،متل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، زائرسرا،خانه مسافر،پانسیون و ...). که نشان از حجم بالای سرمایه گذاری استان در حوزه واحدهای اقامتی توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی و اشتغال زایی دارد. ضمنا شهر مشهد مهد هتل آپارتمانهای کشور بوده و کل تعداد هتل آپارتمان های کشور به کمتر از یک سوم هتل آپارتمان های مشهد مقدس می رسد. اساسا فلسفه ساخت هتل آپارتمان در مشهد حضور اعراب حوزه خلیج فارس بوده است که از اوایل دهه هفتاد انجام پذیرفته است و ماهیت آن به گردشگری زیارتی باز می گردد.

1- هدف اصلی طرح : ساماندهی و پربار کردن سفرهای زیارتی به مقصد مشهد مقدس در قالب تورهای زیارتی بصورت مجموعه ای کامل و در برگیرنده همه نیازهای متعارف زائران

2- استفاده از  پیشینه طرح ، تجربیات و مستندات  سالهای گذشته :

- طرح توسعه کمی و کیفی زیارت

- طرح انجام شده توسط شرکت میزبان زائر

- طرح تهیه شده توسط انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت مرکزی زیارتی

-طرح ارایه شده بعنوان شهر بهشت


مشاهده بسته فرهنگی


بازگشت